Estonian Cup 2015 VIII etapp, Jõulumäe Rattamaraton

Hawaii Express Estonian Cup 2015 VIII etapp, Jõulumäe rattamaraton toimus 05. septembril.

joulumae_janek Janek finishi poole suundumas.

Allolev jutt pärineb Henriku sulest.
Kodust sõitma hakates oli õues mitte just kõige parem ilm- külm ja vihm. Meenutas juba Vooremäe etappi. Õnneks vahetult enne starti keeras ilma normi tagasi ja sai ikka mõnusalt lühikestega peale minna. Stardis elasin ühe äreva momendi üle, kui 20m pärast vilet pidin kohe kõvasti pidurdama ja keegi mulle tagant ka otsa sõitis. Õnneks jäi tehnika kõik tervekas.

Alguses jätsin paar tuttavat vormi meelde, kelle tempot jälgida ja loomulikult naiste roosat särki ei tohtinud silmist lasta. Esimesel ringil ei tahtnud ennast väga punasesse ajada, aga roosast särgist, kes stardis oli kõrval, sain alles kuskil 17 km kätte ja mööda. St, et ökonoomitamisest polnud kahjuks juttugi.

Staadionile jõudes oli peas uus plaan- tahtsin tagumisest pundist võimalikult kaugele saada ja staadioni tehnilistes kohtades uued “sõbrad” eestpoolt kätte saada, et saaks kiirematega teisele ringile koos minna. Pea 2km plaan töötaski, kuniks ma tundsin, et kurat, uued kaaslased on ikkagi liiga kiired ja et mitte haamrit saada, siis lasin nendel kolmel minna. Ise lootsin, et nüüd uuesti roosasse rongi tagasi ei vajuks, kuna see juba korra välkus tagant poolt.

Sõin ja jõin ning lasin mõned üksikud sõitjad endale järgi tulla, kellest üks oli vapsee kõva jalaga, niiet tema taga oli esialgu päris keeruline ära istuda. Vahetasime muljeid, selgus et tegemist pesuehtsa mnt kunniga, seega polnud siledamatel lõikudel tempovalik sugugi enam imelik. Vahepeal liitus tagant veel kolmas sõitja ja selliselt kolmekesi, tihti silmside piiripeal sõitsime pakun 2/3 teisest ringist koos. Kaaslased olid 10km enne lõppu maha jäänud, selles punktis loeti mulle 75koht ja olin natuke isegi pettunud. Samas selg oli kohe kohe ennast ammendamas asenduseks saadud sadula tõttu, mis ei sobinud absoluutselt. Kuigi kevadel lõunas sai sellisega vuratud küll ja ilma suuremate probleemideta. Ei tea, kuidas nüüd kõik nii erakordselt ebamugav oli…

Staadionile jõudes leidsin veel motivatsiooni ühest Rakvere krossiässast möödumiseks. Lõpu paunaga olin arvestanud ja ühtlaselt kiiret edenemist jõudsin lõpuni ära hoida. Kahju et sadul ei sobinud, oleks vb natuke rohkem välja suutnud pigistada. Hea meel selle üle, et sain taaskord ilma krampideta etapi läbida. Kokkuvõttes saab kindlasti rahul olla.

Lisainfo: Tulemused & Olybet fotogalerii

Koht Nimi Aeg Koht
vanuseklassis
61 Henrik Kivilo 02:45:01 35
242 Janek Laisaar 03:09:02 119
352 Elar Lomp 03:25:20 178
376 Heigo Lomp 03:29:54 188
408 Margus Kivi 03:36:03 206
428 Kristo Kamratov 03:39:07 217
512 Indro Päll 04:00:35 252
DNF Martin Ott

Indro Written by: